כמה עולה תוכנית טיפול?

החלטתם להקים תוכנית טיפול ביתית בגישת ABA? בהצלחה! הנה כמה נתונים שיעזרו לכם לחשב את עלותה החודשית

נתחיל מהעובדות:

  1. תוכנית ABA ביתית היא תוכנית פרטית לכל דבר ועניין. משכזאת, היא ממומנת על ידי המשפחה ולא על ידי המדינה או קופות החולים.
  2. הצוות הטיפולי מורכב הן ממטפלים/ות התנהגותיים/ות הידועים גם בשם תרפיסטים והן ממנתח/ת התנהגות.
  3. ישנן עמותות אשר מעניקות בתנאים מסוימים סיוע כספי למשפחות אשר מנהלות תוכנית טיפול ביתית. גובה הסיוע משתנה מעמותה לעמותה וממשפחה למשפחה.

היקפה של תוכנית הטיפול משתנה בהתאם לצרכים (גיל המטופל, סוג הטיפול הנדרש – שילוב / תוכנית ביתית, רמת התפקוד, צרכים משפחתיים והמסגרת החינוכית בה נמצא המטופל).

Fotolia_78895188_M_CUTהתוכנית בנויה כשלד של טיפולים יחידניים “אחד על אחד” עם המטפלים ההתנהגותיים במתכונת של 90-180 דקות לכל טיפול בתדירות של 2-5 פעמים בשבוע. בנוסף, מתקיימת בדר”כ ישיבת צוות מקצועית בת כשעתיים בה נוכחים כל חברי הצוות המטפל וההורים בתדירות של 1-2 בחודש.

כמו כן, מתקיימת פגישת הורים (אחת לפחות בחודש) בין מנתח/ת ההתנהגות לבין ההורים בה דנים בדר”כ בתכנון עתידי, קבלת החלטות ועדכונים שוטפים. מנתח/ת ההתנהגות אף נדרש/ת להיפגש עם הצוות החינוכי של המטופל מעת לעת וכן להגיע לתצפיות ולהדרכות של צוות המטפלים.

לסיכום, מדובר בתוכנית טיפול לא זולה ולא קצרה, תוכנית אפקטיבית עשויה להתארך לחודשים רבים ואף שנים.

טווח המחירים של המטפלים ההתנהגותיים הינו 45-70 ₪ לשעה (תלוי בותק ובניסיון). נהוג גם לשלם נסיעות למקום העבודה וממנו.

טווח המחירים של מנתחי התנהגות הינו 150-400 ₪ לשעה (גם כאן, תלוי בותק, בהשכלה ובעיקר בניסיון). שימו לב, כי  לא נהוג לגבות על שעות הכנה בבית , כתיבת תוכניות, שיחות טלפון והתכתבויות שונות.

נ.ב: קיימת האפשרות לתוכנית הכוללת הדרכת הורים מעשית בלבד, ללא מטפלים נוספים. מטבע הדברים היא קצרה יותר ומספר המטרות מצומצם יותר. נתן לקרוא עוד בנושא כאן.

כעת כשיש בידיכם את כל הנתונים , תוכלו לחשב בעצמכם את עלות התוכנית בהתאם להיקף הרצוי.

חשוב לדעת: אנו מקיימים מערכי טיפול ביתיים/שילוב בכל הארץ. ניתן לקרוא כאן

שיתוף המאמר

הצהרת נגישות

אנו רואים חשיבות רבה בהנגשת האתר ומשקיעים משאבים רבים להפוך אתר זה לנגיש באופן מקסימלי, בכדי לאפשר את חווית הגלישה לכלל האוכלוסייה ולאנשים עם מוגבלויות בפרט. 

התאמות הנגישות באתר בוצעו עפ”י המלצות התקן הישראלי לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA. עם זאת, ייתכן ותמצאו אלמנטים שאינם מונגשים כי טרם הונגשו ו/או שלא נמצאה טכנולוגיה מתאימה ולצד זה אנו מבטיחים כי מתבצעים מרב המאמצים לשפר ולהנגיש את האתר ללא פשרות.

במידה ונתקלתם בקושי בגלישה באתר ו/או בצפייה בתוכנו אנו מתנצלים ונודה אם תפנו את תשומת ליבנו לכך באחד מאמצעי הקשר המפורטים בתחתית ההצהרה.

אנחנו מבטיחים להמשיך ולעשות כל שביכולתנו על מנת לשפר, לתקן את הדרוש ולהתאימו לצורכיכם.

משרדי החברה ממוקמים ברחוב הכישור 49 בחולון ונגישים לכל אדם.

פרטי אחראית הנגישות של האתר- לידיה נגב  

דוא”ל: info@liorcenter.com

× דברו איתנו בווטסאפ