לטפל לומדים, עם גישה נולדים!

טיפול בילדים ונוער עם צרכים מיוחדים דורש מכלול של תכונות אופי: רגישות, מסירות, חמלה ואהבת אדם. האנשים הניחנים בהן זוכים לרוב למצוא עצמם בתחום טיפולי כזה או אחר. אין זה משנה אם יושבים על כסא הפסיכולוג, היועץ החינוכי או הגננת, לכולם כנראה הדחף והיכולת לתת, ללמד, להדריך ולכוון.

מנסיבות החיים השונות לא תמיד מוצא האדם את המקום המקצועי בו חפצה נפשו, לעתים מתוך כורח ולעתים מתוך פשרה. הבשורה הטובה היא שבעולם הטיפול אף פעם לא מאוחר!

בשנים האחרונות התגברה והלכה בישראל גישת טיפול מדעית בשם ניתוח התנהגות יישומי הידועה גם בשמה הלועזי ABA. הגישה חינוכית בבסיסה נולדה כבר לפני עשרות שנים באמריקה ועשתה עלייה לפני שנים לא רבות לארצנו.  מדובר בגישה מדעית נתמכת מחקר לגילוי גורמי סביבה, המשפיעים באופן וודאי על התנהגו האדם. בבסיס הגישה עומדת ההנחה כי לסביבה כוח ויכולת לשנות. הגישה מיושמת בהצלחה רבה במוסדות חינוך רבים בישראל.

ההצלחות המשמעותיות ביותר בגישת הטיפול ההתנהגותי ניכרות דווקא בעולם הילדים והנוער עם הצרכים המיוחדים בכלל ובעלי עיכוב התפתחותי ואוטיזם בפרט. שיעור הילדים המאובחנים עם לקות תקשורת או אוטיזם נמצא בעלייה מתמדת. אם לפני כ 25 שנה שיעור המאובחנים עמד על 1:250 לידות הרי שבמחקרים העדכניים מדובר על 1:68 לידות. לגידול סיבות רבות ושונות אך מה שבטוח הוא שרבות ממשפחות המאובחנים בוחרות בגישה ההתנהגותית לילדם הפרטי ומאפשרות לו ע”י עבודה מאומצת לצמצם את הפערים בינו לבין בני גילו, לרכוש מיומנויות לחיים עצמאיים ולהשתלב באופן מיטבי בחברה.

Fotolia_78895188_M_CUT

במקביל לגידול המשמעותי באבחון גדל גם הביקוש למתן טיפול מתאים. ארגונים ומשפחות רבות בוחרות בטיפול ההתנהגותי כדרך חיים וכיום ניתן להעריך כי בישראל אלפי ילדים ונוער המאובחנים עם עיכוב התפתחותי / אוטיזם ומטופלות בגישה – אם במוסד החינוכי אליו משתייכים ואם בביתם בשעות הפנאי.

עיקרי קשייו של המאובחן עם אוטיזם הם בתחום השפתי-תקשורתי, בתחום החברתי ובתחום ההתנהגותי. הלוקים באוטיזם מתקשים בדרך כלל לפתח שפה ולהבין סיטואציות חברתיות פשוטות בדומה לבני גילם ואף נוטים לפתח התנהגויות שונות כגון אקולליה (הדהוד), חזרתיות, גריה עצמית, קיבעונות ואובססיות. המטפלים ההתנהגותיים רוכשים כלים יישומיים אשר בעבודה יחידנית אינטנסיבית מצליחים להביא לכדי שיפור משמעותי לקשיים הללו.

המטפל ההתנהגותי עובד כל העת תחת הדרכה ופיקוח של איש מקצוע בכיר אך את הטכניקות והפרוצדורות הראשוניות והחשובות אשר תאפשרנה לו להיכנס לעולם הטיפול המרתק עליו ללמוד בקורס הייעודי לכך.

קורסים חדשים נפתחים בכל הארץ, לחצו כאן לפרטים

אנחנו פה בשבילך

הצהרת נגישות

אנו רואים חשיבות רבה בהנגשת האתר ומשקיעים משאבים רבים להפוך אתר זה לנגיש באופן מקסימלי, בכדי לאפשר את חווית הגלישה לכלל האוכלוסייה ולאנשים עם מוגבלויות בפרט. 

התאמות הנגישות באתר בוצעו עפ”י המלצות התקן הישראלי לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA. עם זאת, ייתכן ותמצאו אלמנטים שאינם מונגשים כי טרם הונגשו ו/או שלא נמצאה טכנולוגיה מתאימה ולצד זה אנו מבטיחים כי מתבצעים מרב המאמצים לשפר ולהנגיש את האתר ללא פשרות.

במידה ונתקלתם בקושי בגלישה באתר ו/או בצפייה בתוכנו אנו מתנצלים ונודה אם תפנו את תשומת ליבנו לכך באחד מאמצעי הקשר המפורטים בתחתית ההצהרה.

אנחנו מבטיחים להמשיך ולעשות כל שביכולתנו על מנת לשפר, לתקן את הדרוש ולהתאימו לצורכיכם.

משרדי החברה ממוקמים ברחוב הכישור 49 בחולון ונגישים לכל אדם.

פרטי אחראית הנגישות של האתר- לידיה נגב  

דוא”ל: info@liorcenter.com

× דברו איתנו בווטסאפ