סדנת המשך לבוגרי הקורס להכשרת מטפלים

נכון, למדנו הרבה מאוד דברים חדשים בקורס, אך תמיד אפשר עוד!

אגדנו יחד עוד 5 נושאים חשובים עבורכם שלדעתנו כדאי שיהיו גם הם בסל הכלים שלכם:

1. בחירת טכניקת למידה למטרות הטיפוליות והתאמה אישית

נלמד כיצד לשלב שתי טכניקות מוכרות  DTT ולמידה מזדמנת תוך התייחסות לשיקולים בבחירת טכניקת הלמידה בהתאמה למטרה הטיפולית וליישום בסביבות טיפול שונות. נתייחס גם ללמידת אבחנה בתהליך ההקנייה במקרים בהם הלמידה איננה אינטואיטיבית ללומד.

2. שימוש בתקשורת תומכת חליפית לילדים עם קושי בתקשורת ודיבור

ילדים רבים עם עיכוב התפתחותי או לקויות תקשורת מתקשים בהפקת שפה, דיבור או במיומנויות תקשורת לצורכי בקשה או הבעת מחאה, יוזמה או שיתוף. שימוש במנגנון של תקשורת תומכת חלופית נמצא יעיל ומקדם שפה, דיבור, תקשורת ושיח לילדים המתקשים בכך. לא כל שכן, מנגנון זה נמצא כמפחית חרדה ומקדם תקשורת בקרב ילדים מיוחדים.

3. התמודדות עם התנהגויות גרייה עצמית, פגיעה עצמית וקשיים בויסות החושי

ויסות חושי או חוסר איזון תחושתי נמצא במסגרת המשתנים שמאפיינים ילדים עם אוטיזם אבל גם עומדים כאבחנה בפני עצמה. חוסר איזון באחת או יותר ממערכות התחושה והתנועה בגוף יגרום לילד להתקשות בתחום המוטורי, החברתי, התקשורתי ואף האקדמי.

4. פענוח מצבים חברתיים ושילוב תיאוריית המיינד בהתמודדות עם מצבים חברתיים

מיומנויות חברתיות נשענות על יכולות תקשורת, שפה ועניין הדדי ופיתוחן מאתגר כמעט כמו ואולי אף יותר מכל מיומנות התפתחותית אחרת. לטובת פיתוח מיומנויות חברתיות עלינו להיערך בלמידת מיומנויות בסיס וכן יצירת תקשורת חברתית תואמת גיל החל מהגיל הרך בהתאמה אישית. נדון כיצד עושים זאת בהתייחס לתיאוריית המיינד TOM, שמסייעת לנו לפענח נכון מצבים חברתיים.

5. עידוד שילוב במעגלי החיים, שימוש בסוגי תיווך שונים לטובת הטמעה של הפרט בחברה

שימוש ב ABA לפיתוח כישורי ההסתגלות של הפרט בחברה במעגלי החיים השונים כגון- משפחה גרעינית, משפחה מורחבת, סביבת מגורים ומערכת חינוכית.

הסדנה בת 5 מפגשים מעמיקים בחולון החל מ 3.7.17 ב 8.30-11.30
מחיר: 970 ₪ (ניתן לשלם עד 5 תשלומים ללא ריבית). לפרטים נוספים והרשמה: 036737333 או כאן

אנחנו פה בשבילך

הצהרת נגישות

אנו רואים חשיבות רבה בהנגשת האתר ומשקיעים משאבים רבים להפוך אתר זה לנגיש באופן מקסימלי, בכדי לאפשר את חווית הגלישה לכלל האוכלוסייה ולאנשים עם מוגבלויות בפרט. 

התאמות הנגישות באתר בוצעו עפ”י המלצות התקן הישראלי לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA. עם זאת, ייתכן ותמצאו אלמנטים שאינם מונגשים כי טרם הונגשו ו/או שלא נמצאה טכנולוגיה מתאימה ולצד זה אנו מבטיחים כי מתבצעים מרב המאמצים לשפר ולהנגיש את האתר ללא פשרות.

במידה ונתקלתם בקושי בגלישה באתר ו/או בצפייה בתוכנו אנו מתנצלים ונודה אם תפנו את תשומת ליבנו לכך באחד מאמצעי הקשר המפורטים בתחתית ההצהרה.

אנחנו מבטיחים להמשיך ולעשות כל שביכולתנו על מנת לשפר, לתקן את הדרוש ולהתאימו לצורכיכם.

משרדי החברה ממוקמים ברחוב הכישור 49 בחולון ונגישים לכל אדם.

פרטי אחראית הנגישות של האתר- לידיה נגב  

דוא”ל: info@liorcenter.com

× דברו איתנו בווטסאפ