הכר את זכויותיך

עו”ד יניר קינן ועו”ד בארי קפלן הינם עו”ד בעלי משרד פרטי בר”ג העוסק בדיני הנזיקין והביטוח.

במהלך השנים משרדם של עוה”ד קינן וקפלן ליווה עשרות משפחות של ילדים אשר אובחנו על הרצף האוטיסטי בדרכם הארוכה למיצוי מלוא זכויותיהם בתחום הביטוח. ניסיון החיים מלמד, כי בכל גידול ילדים יש אתגרים, אולם, כשמדובר על ילד עם צרכים מיוחדים, משימת ההורות הופכת לקשה פי כמה וכמה, ובמיוחד כשמדובר בילדים על הרצף האוטיסטי. 

כך, לצד אהבה גדולה והתמסרות לגידול הילד או הילדה, הורים רבים לא יודעים שמגיעות להם זכויות רפואיות, ואחרים חוששים מצירוף המילים ״ילד נכה״ שמגיע עם הזכאויות הכלכליות.  אולם, תמיד יש לזכור כי ההטבות הללו נועדו לספק הקלה בפן הכלכלי עבורכם על גידולו, ובפן הרגשי והחברתי עבורו.

להלן תחומי העיסוק של המשרד:

מיצוי זכויות במסגרת הביטוח הסיעודי– ביטוח סיעודי הינו ביטוח שמקנה פיצוי כספי חודשי אשר יכול להגיע עד לאלפי שקלים בכל חודש ונועד לסייע למי אשר מצבו איננו מאפשר לו לתפקד באופן עצמאי, ללא סיוע מהזולת. ככלל, ילדים עד גיל 18 זכאים לביטוח סיעודי בחינם, דרך הצטרפות לביטוח סיעודי (קולקטיבי) אשר מציעות קופות החולים למבוטחים.

הבעייתיות שהורים רבים נתקלים בה בתביעות סיעוד של ילדים אשר על הרצף האוטיסטי היא שבמקרים רבים הילד אכן מסוגל לבצע את פעולות היומיום מבחינה פיזית ולכן חברות הביטוח נוהגות לדחות תביעות כאלה. אולם, זו רק חלק מתמונת המציאות משום שכאשר הילד אינו מבין מבחינה קוגניטיבית כי עליו לבצע את פעולות היומיום (כמו להתלבש, להתרחץ, ללכת לשירותים לבד, לאכול ולשתות וכיו) זה חסר משמעות לחלוטין שפיזית הוא מסוגל לבצע את הפעולות שכן בפועל הוא נדרש לליווי, השגחה ודירבון בביצוע פעולות אלה.

משרדנו עוסק שנים רבות בתביעות כנגד חברות הביטוח המבטחות בביטוח הסיעודי ועניינן ילדים על הספקטרום האוטיסטי. במהלך הטיפול בכל תביעה שכזו, אנו מציגים בפני הגורמים המכריעים את מלוא התמונה הנובעת ממצבו הרפואי של הילד, וכפועל יוצא מכך, את חוסר העצמאות בפועל אשר מקנה זכאות בהתאם לביטוח הסיעודי. כך, ורק כך, אנו משיגים עבור לקוחותינו את הפיצוי הראוי עבורם במסגרת הביטוח הסיעודי.

מיצוי זכויות בביטוח לאומי- ילדים שנמצאים על הרצף האוטיסטי זכאים לגמלת ילד נכה. על פי תקנות הביטוח הלאומי, ילד נכה הוא ילד שמוגדר ״עם ליקוי מיוחד״, ואוטיזם מוגדר כליקוי כזה.  כיום, ילד שאובחן עם אוטיזם עשוי להיות זכאי  לגמלה בשיעור 100% (2,608 שקלים נכון ל-2021), וילד מגיל שלוש ומעלה עם אוטיזם קשה שמוגדר כתלוי בזולת באופן מוחלט, עשוי להיות זכאי לגמלה בשיעור 188% (כ-2,300 שקלים נוספים).

על מנת למצות את מלוא הזכויות של לקוחותינו ולמנוע אפשרות, ולו הקטנה ביותר, של קיפוח מטעם הגורם המבטח, אנו מסייעים למשפחות בהגשת התביעה לביטוח לאומי וזאת רק לאחר שפעלנו לקבל את מלוא המסמכים הרלוונטים ואנו מלווים את המשפחות ומייצגים אותן בפני הוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי בהן אנו פורסים את מלוא הטענות שלנו תוך הקפדה על הצגת מצבו הרפואי של הילד/ הילדה באופן המפורט ביותר הכולל את מלוא הקשיים והאתגרים היומיומיים בפניהם ניצבים הילד ומשפחתו. אנו מאמינים כי רק כך ניתן למצות את מלוא הזכויות.

 

אנו מזמינים אתכם לבדוק זכאותכם ללא תשלום וללא כל ההתחייבות

עו"ד יניר קינן ועו"ד בארי קפלן